Reklam
Reklam

Microsoft Solitaire

Microsoft Solitaire, her seviyedeki oyuncu tarafından çoğu zaman gözden kaçan bir kart oyunudur. İnsanlar Uno gibi yeni başlayan bir kart oyunu veya Hold'em gibi bir temel oyun oynayacak ve Microsoft Solitaire'i görmezden gelecektir. Ya çok karmaşık olduğunu düşünecekler ya da oynamak istemeyecekler bile. Yine de birçok insan gibiyseniz, kart oyununuzda değerli bir varlığı kaçırıyor olabilirsiniz. Bunun farkında değilseniz, belki de Solitaire'e bir şans vermeyi düşünmelisiniz.

Öncelikle, ücretsiz bir Microsoft Solitaire sürümüyle başlamak isteyebilirsiniz. Freecell Solitaire, temelde dikdörtgen bir ızgara kullanılarak dokuz takımlık bir oyun alanında oynanan bir Solitaire oyunudur. Odada oturan tek aktif oyuncu sizsiniz ve yapmanız gereken tek şey, puan kazanmak ve kaybetmek için dikdörtgen ızgarayı kullanarak rakibinize karşı oynamak için parçanızı tahta etrafında hareket ettirmek. Her puan kazandığınızda, beş serbest hücrenizden birini tahtanın rakibinizin tarafına taşırsınız. Rakibiniz beş serbest hücresini sizinkine taşıdığında kazanırsınız ve bunun tersi de geçerlidir.

Klondike Solitaire ise oyunun freecell versiyonundan farklı olan benzersiz bir varyasyonudur. Bir Klondike Microsoft Solitaire oyunundaki oyuncuların, taşlarını normal bir Solitaire oyununda olduğu gibi tahtada hareket ettirme ihtiyacı duymak yerine, oyuncuya mevcut düzenin bölümlerini gösteren özel kartlar dağıtması gerekir. Ayrıca, kartlarda ana hatlarıyla belirtilen düzeni izleyerek, kart çiftlerini yukarı bakacak şekilde eşleştirerek kart yığınları oluşturmanız da gerekir. Oyunun amacı, doğru bağlantıları kurarak ve kartları eşleştirerek mümkün olan en fazla çifti oluşturarak mümkün olduğunca çok kart yığını oluşturmaktır. Bu oyun zorlaşabilir, bu nedenle önce bazı önceden hazırlanmış oyunları oynayarak pratik yapmanız önerilir.

YORUMLAR
8 + 5 = ?
buket
buket
3 yıl önce

çok güzel